Nebytová jednotka na Praze 1

Okres: Praha 1
Kraj: Praha
Datum konání: 11.09.2019 10:00 hod
Místo konání: www.okdrazby.cz
Cena stanovená znaleckým posudkem: 35 960 000 Kč
Vyvolávací cena: 23 973 334 Kč
Základní info: Nebytová jednotka na Praze 1
Dražební jistota: 6 000 000 Kč
Nejnižší podání: 23 973 334 Kč
Minimální příhoz: 250 000 Kč
Dražební vyhláška
Znalecký posudek
Usnesení o odročení dražby
Další usnesení
Spisová značka: 216 EX 83/18
Popis nemovitosti: Poloha :
Budova s oceňovanou nebytovou jednotkou se nachází v Praze 1 – Novém Městě, v ulici Nekázanka, asi 100 metrů od páteřní frekventované komunikace v ulici Na Příkopě, v Praze 1. Lokalita je zastavěna většinou původními historickými budovami podél páteřních komunikací. Ulice Nekázanka je kolmá na ul. Na Příkopě a rovnoběžná s Václavským náměstím. Ulice je boční, relativně klidná, lemována řadovými historickými bytovými domy nebo domy s nebytovými prostory (kanceláře, banky, provozovny, obchody). Celé území je památkově chráněné. V ulici je běžný automobilový a chodecký provoz a velmi omezené parkovací možnosti na veřejných komunikacích. Lokalita je nejlépe dostupná metrem, nejbližší stanice metra Můstek nebo Náměstí Republiky se zastávkami tramvají MHD je vzdálené asi 400 metrů od domu. Vjezd automobilem, příp. parkování je v celé lokalitě velmi omezené. Území je dostupné vozem nejlépe po Severojižní magistrále a dále po místních komunikacích. Dům nemá vlastní dvůr ani průjezd domem. Dům č.p. 881 je přístupný jak z ulice Nekázanka, tak ze Senovážného náměstí, přes budovu č.p. 859 (Slovanský dům).
V okolí nebo v příznivých docházkových vzdálenostech je kompletní občanská vybavenost (všechny stupně škol, zdravotnická zařízení, jednotlivé obchody a služby, luxusní obchody, obchodní domy, sídla institucí, úřadů, soudů, restaurace, divadla, galerie a další).
Vlastní dům s oceňovanými jednotkami je řadový vnitřní, v sousedství podobných bytových domů. Budova je rozdělena Prohlášením vlastníka na jednotky, a to na 4 nebytové jednotky, 5 bytových jednotek a společné prostory domu.Popis nebytové jednotky č. 881/1 :
Jedná se o jednotku umístěnou v 1. NP (přízemí) a 1. PP (suterén). Podlaží jsou propojené vnitřním točitým schodištěm.
Jednotka je přístupná přímo z ulice, a to buď z ulice Nekázanka nebo ze dvora, přes budovu č.p. 859 na ppč. 539 (Slovanský dům) ze Senovážného náměstí. V úrovni 1.PP je jednotka přístupná ze společné chodby v domě. Jednotka je provozně a konstrukčně propojena s budovou Slovanského domu, a to zastřešením původního vnitrobloku v úrovni 1. NP. Vstup do jednotky přes Slovanský dům není právně ošetřen. Jednotka je pronajímána a využívána jako kadeřnický a kosmetický salon.
Nosná a obvodová konstrukce domu je zděná, část domu směrem do ul. Nekázanka je původní historická budova se střešní nástavbou 6-ti bytů. Část domu směrem do vnitrobloku je přistavěná novostavba v úrovni 1. NP s plochou střechou tvořenou příhradovými vazníky v ocelovém profilu s prosklenou střechou. Stropy v původní části domu jsou většinou klenbové, v 1.NP prosklená střešní konstrukce, příp. s dodatečně zavěšenými členitými podhledy. V jednotce je ocelové točité schodiště mezi 1.PP a 1.NP. V úrovni 1.NP jsou výkladce a prosklené vstupní dveře, v části jednotky směrem na Senovážné náměstí jsou okna a dveře v kovových profilech s izolačním dvojsklem, v části jednotky směrem do Nekázanky jsou okna a výkladce ve dřevěných profilech. Vnitřní dveře jsou hladké v obložkových někde v ocelových zárubních. Podlahové konstrukce jsou upravené kamennou nebo keramickou dlažbou, někde je laminátová plovoucí podlaha. V jednotce jsou rozvody teplé a studené vody, kanalizace, plynu, elektroinstalací a vzduchotechnicky. Jednotky jsou vytápěné plynovými kotli a tělesy, teplá užitková voda je připravována v plynovém zásobníkovém bojleru. V jednotce jsou kabelové rozvody, domovní zvonky, centrální vysavač, zabezpečovací zařízení.Výměra jednotky č. 881/1 : 1. PP – 131 m2, 1. NP – 182 m2, Celkem 313 m3Stáří, stavební úpravy a technický stav domu :
Vlastní dům v ulici Nekázanka je historická budova postavená společně s ostatními budovami Prahy – Nového Města. Zásadní stavební úpravy poslední doby v domě byly provedeny v roce 2007-10, kdy byla vybudována :
střešní nástavba pěti mezonetových bytů s terasami
nová střecha, krytina a klemp. konstrukce
některé nové vnitřní společné technické rozvody v domě, vestavba nového výtahu
nová plynová kotelna pro vytápění některých jednotek
zastřešení dvorové části domu v úrovni 1. NP
V letech 2015-2016 bylo v oceňované jednotce provedeno :
úprava vnitřní dispozice a vnitřních povrchů
rekonstrukce některého sociálního zázemí, nové vnitřní ocelové schodiště
výměna některých podlahových krytin

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close